0 (552) 205 81 25 [email protected]

Urfa’lı Maker Çocukların Başarısı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından büyük bir titizlikle hayata geçirilen Urfa Stem ve Bilim Merkezi merkezi elde ettiği başarılarla göz dolduruyor.

Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 6 öğrenci Urfa Stem ve Bilim Merkezi’nin destekleriyle Robotik alanında hem ulusal hem de uluslararası baz da başarılar elde etmeye devam ediyor. 2 yıl üst üste ulusal çapta Robotik yarışmalarında 1. likle dönen öğrenciler şimdi de ülkemizi temsilen Amerika yolcusu.

Şanlıurfa 160 Ülke Arasında Türkiye’yi Temsil Ediyor

16-18 Temmuz tarihleri arasında Amerika’nın başkenti Washington’da First Global Compettetion adlı Robot yarışmasında 160 ülke arasında Türkiye’yi temsil edecek.

Tarihin Sıfır Noktasından Dünyaya Açılan Kapı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün himayesinde öğrenciler yoğun bir şekilde yarışmaya hazırlanıyor. Hazırladıkları robot ile yine birincilik basamağını hedefleyen Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Urfa Stem merkezinin desteğiyle ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye hazırlanıyor.

Önümüzdeki günlerde Maker Çocuk Urfa Stem ekibiyle birlikte Maker araçları eğitimi vermek için Urfada olacak. Bu başarı hikayelerinin çoğalması için son hız çalışmaya devam ediyoruz.

Etkinliklerimizden İlk Siz Haberdar Olun!

Email listemize kayıt olarak etkinliklerimizden ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Başaralı bir şekilde abone oldunuz.

×