0 (552) 205 81 25 [email protected]

Maker hareketi, teknoloji ile “kendin yap” kültürünün birleşmesinden oluşan ve dünyada hızla yayılan bir akım.

Maker Çocuk ekibi olarak tüketimi değil üretimi düşleyen çocuklar için onlara çalışmalarında eşlik edeceğimiz bir mentorluk programı hazırladık. Bugüne kadar projelerinde destek olduğumuz çocukların sayısının artması niyetiyle yola çıktık. 14 yaşında nöbetçi eczanelerden acil hastalara ilaç taşıyacak drone yapma fikriyle yola çıkan, ve bunu 2,5 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştiren, Mehmet Ali gibi güzel hikayeler yaratmak istiyoruz.

Fikir aşamasında olduğun ya da üzerinde çalıştığın bir projen varsa başvurunu bekliyoruz. Hangi alanda değişim yaratmak istediğini başvurunda belirtebilirsin.

Mentorluk programımız boyunca, hayallerine ortak olacağımız 5 çocuk ile beraber çalışacağız. Mentorluk programına seçilen çocuklar, Haziran 2016 ‘ya kadar Maker Çocuk atölyelerine ücretsiz katılabilecek, Istanbul MakerLab’deki aletleri kullanabilecekler. Ayrıca hem maker hareketi içerisindeki, hem de proje ile ilgili sektörde bulunan etkili kişilerle tanışabilecekler. Girişimci Çocuk programımız kapsamında girişimciliğe de ilk adımı atıp projelerini gerçekleştirecekler.

Etkinliklerimizden İlk Siz Haberdar Olun!

Email listemize kayıt olarak etkinliklerimizden ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Başaralı bir şekilde abone oldunuz.

×