0 (552) 205 81 25 [email protected]

Yaz mevsimi tatil demek, eğlence demek, OYUN demektir. Biz de çocuklar eğlensin, eğlenirken oyunlarını yapsınlar istedik ve Maltepe Park AVM’de 3 hafta sürecek bir yaz kampı oluşturduk. 12-14, 15-17 seansları olarak günde toplam 32 çocukla 2 çeşit atölye yapmayı planladık.

2 çeşit atölye planladık demiştik. Bunlardan ilki 7-10 yaş grubuna ait olan “Labirentten Kaçan Bilye Oyunu”. Bu oyunun çocuklara hangi yönlerden çektiğine bakalım: mantar pano çivileri ve pipetler kullanarak düşündükleri labirenti karton levha üzerinde oluşturuyor, misketi en tepeden bırakarak kartonun altındaki puan odacıklarına sokmaya çalışıyor. Oyun haline getirmek için arkadaşlarıyla sıra sıra misketi en yüksek puanlı odacığa sokması gerekiyor. Puanlar bir kağıda yazıldıktan sonra en yüksek puanı toplayan kazanıyor.

avm2                   avm5

Diğer atölyemiz ise 11-14 yaş grubunun dahil olacağı “Kendi Şifreli Kutunu Yap” atölyesi. Bu atölyede şifre mekanizması manuel olarak tasarlanıyor, istenilen şifreye uygun şekilde çarklar oluşturuluyor. Biraz daha el becerisi gerektiren bir uygulama. Kendi belirlediği şifreyle kilitli kutusunu yapıp bunun içinde arkadaşından aldığı mektubu da saklayabilir, ufak hediyelerini de, kendi zevkine kalmış. 🙂

avm4                  avm1

MakerLab’ler çoğaldıkça birlikte üretim kültürü gelişecek ve nice hikayeler çıkacak diye umuyoruz. MakerLab kurulumu kolay ancak sürdürülebilir modelleri kurmak zor olabilir. Bu konularda sizlere her zaman destek olmaya hazırız. Sen de Yap!

Etkinliklerimizden İlk Siz Haberdar Olun!

Email listemize kayıt olarak etkinliklerimizden ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Başaralı bir şekilde abone oldunuz.

×