FLL yani FIRST Lego Ligi, 9-16 yaş arası çocuklara yönelik, “Duyarlı Profesyonellik” gibi değerler üzerine kurulu, genç nesli bilim ve mühendisliğe teşvik etmek, onların süreç ve çözüm odaklı düşününebilme yeteneklerini geliştirmek amacıyla FIRST kuruluşu tarafından düzenlenen bir turnuvadır. Her sene farklı bir tema seçilir ve takımlardan önceden belirlenmiş görevleri yapacak şekilde iskeleti Legolardan oluşan bir robot tasarlayıp, beyni olan Lego Mindstorms EV3 ile robotu programlamalarını istenmektedir.

Istanbul MakerLab’de birkaç aydır Darüşşafaka Robotik Kulübü ile birlikte yapılan Lego Robotik atölyeleri süreci boyunca çocuklar için hedeflediğimiz kazanımlar şunlar oldu:
Takım çalışması,
Proje yapımı ve araştırma,
Farklı bakış açıları kazanma,
Stratejik ve pratik düşünme
Lego Mindstorms EV3 programlama
Mekanik beceriler

Şimdi sıra Maker Çocuk FLL takımını kurmakta…
Bu hafta FLL Lego Robotik atölyemizde de gelecek sene yapılacak FLL yarışması için takım seçmelerini gerçekleştirdik. Darüşşafaka’dan gelen eğitmen arkadaşlarımız, takıma giren çocuklarımıza gelecekte onları nasıl bir süreç beklediği ve nasıl sorumluluklar alacakları konusunda açıklamalar yaptılar. Tüm çocuklar takıma girmek istemelerinin sebeplerini bizlere ve takım arkadaşlarına açıkladılar. Atölyelerimize düzenli bir şekilde katılım gösterip, takıma girmek isteyenler kendi ilgi ve becerilerine göre görevlendirilecekler. Haftaya yapılacak son seçmeler ile FLL takımımızı belirlemiş olacağız.

Etkinliklerimizden İlk Siz Haberdar Olun!

Email listemize kayıt olarak etkinliklerimizden ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Başaralı bir şekilde abone oldunuz.

×