0 (552) 205 81 25 [email protected]

Elvan Grubu tarafından inovatif çocukları desteklemeyi hedefleyen ödüller için başvurular www.childinawards.com adresinden başladı. Ödüller eylül ayında İstanbul’da yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

Bu sene 65. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Elvan Grubu, kurucusu Mustafa Kadiroğlu adına düzenlenen ve 9 kategoride verilecek Dünya Çocuk İnovasyon Ödülleri için başvuru sürecini başlattı. www.childinawards.com adresli siteden son başvuru tarihi 30 Haziran 2017. Ödül töreni ise eylül ayında İstanbul’da yapılacak. Bu süre zarfında çocuklara inovatif düşünme ve üretme yöntemlerini anlatmak, onlara proje yapabilecekleri araçları deneyimletmek için Elvan Grubu Maker Çocuk’u seçti.

“Çocukken inovasyon kavramıyla tanışan bireylerle daha inovatif bir toplum ve ekonomi inşa edebileceğimize inanıyoruz.” diyen Elvan Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu bu süreçte çocuklara proje üretmek konusunda yol göstermek üzere Maker Çocuk ekibi ile çalışıyor.

Bu ödüllerle Türkiye’yi komşu ve çevre ülkeleri de içine alan özellikle Afro-Avrasya bölgesinde yenilikçiliğin adresi haline getirmek isteyen Elvan grubu “Yenilik-inovasyon denildiği zaman akla Türkiye gelmesi amacına yönelik çalışıyor.

Mustafa Kadiroğlu Dünya Çocuk İnovasyon Ödülleri maratonu 14 Ocak 2017 tarihinde Aydın Üniversitesi’nde yapılan bir programla başladı. Elvan Grubu, Maker Çocuk ve Aydın Üniversitesi iş birliği ile yapılan etkinlikte çocuklara ve ailelere 3 Boyutlu yazıcılar, Kodlama, Elektronik başlıklarında seminer ve atölye çalışmaları yapıldı. Maker Çocuk ekibi tarafından hazırlanan sahne gösterisinde çocuklar organik objeleri bilgisayar ile bağlayarak Makey Makey elektronik devreler aracılığı ile müzik yaptılar; nesnelerin interneti dünyasında bir adım attılar. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2017’ye kadar Elvan ve Maker Çocuk iş birliğinde Türkiye’nin farklı illerinde ve farklı ülkelerde tanıtım programları planlanıyor.

Etkinliklerimizden İlk Siz Haberdar Olun!

Email listemize kayıt olarak etkinliklerimizden ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Başaralı bir şekilde abone oldunuz.

×