Deneyerek yapmak ve paylaşmak felsefesiyle çocuklara Maker araçlarını öğreten Maker Çocuk atölyeleri hızla yayılıyor… Hayal eden, kurgulayan, tasarlayan ve üreten çocuklar dalga dalga çoğalmaya devam ediyor. Maker hareketinin her yerde uygulanması ve ailelerin bu yöndeki isteği bizleri de sevindiriyor. Günümüz yaşamında sürekli tüketerek yaşayan bireyin sıradanlığından kurtulup, harekete geçen ve üretmeye iştahlı çocukların yetişmesi kimi sevindirmez ki?

Mon Atelier gibi çocukların hayallerini gerçekleştirmeleri için Maker deneyimini bünyesine eklemek isteyenlerin yolu bizimle kesişiyor. Fransızca sanat ve aktiviteler düzenleyen bir kurum olan Mon Atelier, Maker kültürünü Fransız ekolü ile tanıştırıyor.

Mon Atelier’de ilk uygulamaya Tadımlık Atölyeler ile 1 Mayıs Pazar günü başlıyoruz. Saat 13.00-15.00 arasında eş zamanlı olarak Makey Makey Atölyesi ile 3D Print Atölyesi yapıyoruz. Makey Makey Atölyesinde 7-10 yaş grubu çocuklarımızla elektronik dünyayı fiziksel objelere bağlayarak gerçek bir Nesnelerin İnterneti deneyimi yaşatıyoruz. Bu atölyede organik objeler yani meyve sebzeler, oyun hamuru gibi malzemeler ile müzik yapıyor ve oyun oynuyorlar. 10-14 yaş grubu çocuklarımızla da 3 boyutlu tasarımların dijitalden gerçeğe dönüştüğü 3D Print teknolojisini tanıyoruz. Bu teknolojik devrimi tanıyarak deneyimliyor, 3 boyutlu yazıcıları yakından görüyoruz.

İşte bu yapacağımız Tadımlık Atölyeler ile çocuklara eğlenceli bir ortamda Maker kültürünü aşılamaya ve onları bu konuda heveslendirmeye çalışacağız. Daha sonra 4 haftalık programlar ile çocuklarla Kodlama, Mobil Uygulama gibi çeşitli içeriklerle teknolojiyi üretmek için kullanmayı öğrenmeye devam edeceğiz.

Etkinliklerimizden İlk Siz Haberdar Olun!

Email listemize kayıt olarak etkinliklerimizden ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Başaralı bir şekilde abone oldunuz.

×