3 Haziran Dünya Bisiklet Gününüz kutlu olsun! 2018 yılında Birleşmiş Milletler 3 Haziran’ı Dünya Bisiklet Günü olarak ilan etti. Biz de bugünün şerefine Bisiklet Projeleri konulu bu sayfayı hazırladık. Sayfayı Feynman Tekniği İle Öğrenme ilkelerine uygun olarak sürekli güncelleyerek iyileştireceğiz. Yani bu sayfa bir sonraki girişinizde bambaşka bir sayfaya dönüşmüş olabilir 🙂

Bisiklet Projeleri

Dünya Bisiklet Günü, dünyanın dört bir yanındaki insanlar için bisikleti ve topluma sağladığı birçok faydayı takdir etme fırsatı sağlayan bir gündür. Bisikletin şehir yaşamına ve topluma sağladığı faydaları uzun uzun anlatmaya gerek yok. Sağlıklı bireyler, çevre dostu ulaşım, çözülmüş trafik problemleri gibi bir çok faydası ilk akla gelenlerden.

Biz daha çok bugüne bisikletle ilgili ne tür projeler yapabileceğinizi inceleyerek bakalım istedik.

Instructables.com sitesi bu konuda ana kaynaklardan biri, siteden bisiklet dışında da birçok proje paylaşımına ulaşabilirsiniz.

Bisiklet projeleri instructables sayfaları için bağlantıya tıklayabilirsiniz
Instructables Bike Projects

Bizim de dikkatimizi çeken birkaç projeyi aşağıya ayrıca ekliyoruz. Maker kültürü içerisinde açık kaynak olarak paylaşılmış bu projeleri siz de yapıp paylaşabilirsiniz.
Bisiklet İçin Özel Çanta Yapımı
Bisikletle Çizim Yapmak
Ucuz Elektrikli Bisiklet Dönüşümü
Yüksek Sesli Bisiklet Korna Yapımı (tavsiye etmiyoruz ama güzel proje 🙂
Telefon Şarj eden Bisiklet Yapımı

Denenecek çok fazla bisiklet projesi var – ışıklar, dekorasyonlar, Arduino hızölçerler, boya işleri, çamurluklar, kask tüyoları. Bisiklet, DIY projeleri için mükemmel bir çıkış noktası.. Eğer hala çekinceleriniz varsa neyle karşılaşacağınızla ilgili fikir vermesi açısından örnek bir projeyi incelemeniz için aşağıya ekliyoruz.

Hareketle Aktifleştirilen Bisiklet Aydınlatma (Bisiklet Projeleri No 01)


Malzemeleri ve kodlarıyla eksiksiz bir Arduino projesi. Videoyu izlerken açıklamalar kısmındaki linklere dikkat edin.

Bu sayfaya özellikle eklenmesini istediğiniz ilginç bulduğunuz projeler olursa bize sendeyap@makercocuk.com mail adresinden iletebilirsiniz.

Atölye çalışmalarımızla ilgili bilgi almak isterseniz telefonla 0552 205 81 25 whatsapp üzerinden veya atölyelerin anlatıldığı Atölye Bilgileri sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Son olarak araştırmamızı istediğiniz bir proje konusu var mı? Bize her konuda yazılar yazabilir sorular sorabilirsiniz. Bisiklet gününüz tekrar kutlu olsun!

Etkinliklerimizden İlk Siz Haberdar Olun!

Email listemize kayıt olarak etkinliklerimizden ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Başaralı bir şekilde abone oldunuz.

×