0 (552) 205 81 25 [email protected]

11-14 Yaş Atölyeler

11-14 Yaş Atölyelerde neler yapıyoruz?

Maker Çocuk Uzaktan Atölyeler çocuklarınızın bulunduğu yerden Maker Çocuk mentörleriyle birlikte birşeyler yapabilmesini sağlayan bir sistemdir.

Uzaktan Atölyelerle Yaparak Öğrenme!

Robotik Kodlama, 3d Tasarım, Elektronik konularına meraklı her çocuğun keyif alacağı Uzaktan Atölyelerimize kayıtlar başladı. Atölyelerimiz hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki düğmeye tıklayın

11-14 Yaş çocuklarımız için bir yarıyılı tamamlayarak Maker Çocuk Pro programına geçişi sağlayacak atölyeler kurguladık. Bu atölyelerden gelecek yetkinliklerle çocuklarımız projeler yapmaya başlayabilecek. Aşağıdaki atölye başlıklarının her biri aylık olarak düzenlenir. Sayfanın altında atölye programları aylık takvimi ve detaylı program içeriğini bulabilirsiniz.

Atölye ortamımız hakkında fikir edinmek isterseniz şu videoyu izleyebilirsiniz

Aylık plan 3 hafta boyunca atölye 4. hafta yapılanların pekiştirildiği sunum şeklindedir. Cumartesi veya Pazar günü kayıt yapılabilen atölyeler birbirlerinin tekrarı olduğu için birini kaçıran diğer gün gelerek telafi edebilecektir. Atölye süresi 3 hafta x 2,5 saat + 4. hafta sunum şeklinde gerçekleşir. Program detayları program tablosunun altında yer almaktadır.

Atölyeye gelinen saat aralığı belirlendikten sonra amaç 3d Tasarım Kodlama ve Elektronik atölyelerinin 3 ü de tamamlanarak Maker Çocuk Proya geçiş hakkı kazanılmasıdır.

Atölye Takvimi (saat-gün-ay)

Kodlama

Geleceğin Girişimci Tasarımcı ve Yazılımcılarıyla çağın teknolojisini kodlamanın en kolay yolunu öğreniyoruz. Günümüz dünyasında her işimizde imdadımıza yetişen telefonlarımızı kodluyor, onlarla üretip eğleniyoruz. Kodlamanın eğlenceli dünyasında somut örneklere çalışıp algoritmik düşünme yeteneklerimizi geliştiriyor ve üretmenin hazzını yaşıyoruz. 

 1. Hafta: App Inventor ile tanışıp basit bir proje üzerinden mobil kodlama dünyasına giriş yapıyoruz.  
 2. Hafta: Öğrendiklerimizi pekiştirmek için oyunlar kodlayıp oynuyoruz.
 3. Hafta: Zor bir proje üzerinde kendimizi deniyoruz öğrendiklerimizi kullanmayı deneyip yeni şeyler üretiyoruz.
 4. Hafta: Sunum vakti! Öğrendik, eğlendik, sunuyoruz. Renkli bir sunum bizi bekliyor.

Elektronik

Gelecek ne kadar akıllı farkında mısın? Evler, arabalar, şehirler ve hatta uzay istasyonları!

 1. Hafta: Temel elektronik devre elemanlarını ve S4A programını tanıyarak ilk örneğimizi yapıyoruz.
 2. Hafta: Bilgisayarlar ve robotlar gibi akıllı cihazlar haberleşmek için iki mantık kullanır; Dijital ve Analog mantık. Bu mantıkların ne olduğunu öğrenip yeni devre elemanları tanıyoruz. Öğrendiklerimizi pekiştirmek için uygulamalar yapıyoruz.
 3. Hafta: Öğrendiklerimizi pekiştirme vakti! Öğrendiklerimizi kullanarak zor bir uygulama üzerinde çalışıp kendi devrelerimizi kuruyoruz, kodluyoruz ve akıllı hale getiriyoruz.
 4. Hafta: Şaşırmaya hazır mısın? Bu sunumda mükemmel şeyler bizi bekliyor!

3d Tasarım

Çizdiklerinin kağıtta kalması seninde canını sıkıyor mu? Eğer sorumun cevabı evetse sana güzel bir haberim var! Bu ay çizdiğimiz her şey 3 boyutlu olacak yani onlara dokunabileceğiz. İlham veren tasarımlarla herkesi şaşırtıp hayallerimizi ellerimizle tutacağız.

 1. Hafta: Haftaya 3 boyut nedir sorusunun cevabını bularak başlıyoruz, sonrasında; 3 boyutlu yazıcıları tanıyıp baskı almayı öğreniyoruz. Son olarak – benim en sevdiğim kısım – hayallerimizi çizmek için Tinkercad sitesiyle tanışıyoruz.
 2. Hafta: 3 Boyutlu çizimlerimizi geliştirmek için alıştırmalar yapıyoruz eksiklerimizi görüp tamamlıyoruz.
 3. Hafta: Artık güzel bir tasarım yapmanın vakti geldi. Bu hafta kendi belirlediğimiz bir şeyi – bir oyuncak veya çizgi film karakteri olabilir tamamen bize kalmış – tasarlıyoruz ve baskıya veriyoruz.
 4. Hafta: Haftalarca çalışıp didindik ve hayalimizdeki şeyi tasarladık, artık bunu sunma vakti! Bu sunumda hayal gücümüzü sunuyoruz 🙂

Aynı temel bilgiler Programı 2. dönem de devam etmektedir. İlk dönemi tamamlayanlar 2. dönem Maker Çocuk Pro Programına devam edebilirler

Çocuklarımızın atölye kaydı Aylık Dönemlik Yıllık olarak üç şekilde olabiliyor. Yıllık kayıtlar 2. dönem Maker Çocuk Pro programına geçerler.

Atölye Fiyatları

Sık Sorulan Sorular

Bir atölye haftada 1 gün mü?

Evet. Atölye haftada bir gün, diğer gün tekrarı var. Eğer kayıt olduğunuzda tercih ettiğiniz günü kaçırırsanız diğer gün tamamlama imkanı olması için böyle bir sitem geliştirdik

Atölye kaydı o ay gerçekleşen 2 atölyeden birine mi yapılıyor?

Evet. Seçtiğiniz bir atölyeye katılabilirsiniz. Zaten ikinci atölyeye katılım çocuklarımız için de ağır gelebilir. Bazı çocuklar nadiren 2 atölyeye de kayıt olup katılabiliyor ama genel olarak tavsiye etmiyoruz

Oğlum/kızım bunu sever mi bilemiyorum. Önceden ortamı/atölyeleri deneyimleme imkanı var mı?

Evet. Atölyelerin çıktılarını da sergilediğimiz kullandığımız çeşitli ekipmanları deneyimlettiğimiz bir ücretsiz panayır gününü her ay 1-2 gün düzenlemeye çalışıyoruz. (Eylül Ayında altı gün ücretsiz Maker Panayırı düzenledik.) bunlara katılarak hem çocuğunuzun konuya ilgisini anlayabilir hem de neler yaptığımız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğer panayırları kaçırırsanız haftaiçi atölyemizi çocuğunuzla ziyaret edebilirsiniz.

Etkinliklerimizden İlk Siz Haberdar Olun!

Email listemize kayıt olarak etkinliklerimizden ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Başaralı bir şekilde abone oldunuz.

×